Konks Selg

Hirm mitte ebaõnnestumise vaid EDU ees.

Järgnev kirjutis on mulle endale meeldetuletuseks, kui kipun valitud teerajal seisma jääma või ettekäändeid otsima, et sellelt maha astuda. Mõistus teab mis on õige, kuid minus on üks hirm, mis mind pidurdab. Üldiselt ma ei karda muutusi ja kohanen nendega kiirelt, mulle meeldib katsetada uusi viise ning käivitada uusi ja loomingulisi protsesse. Kuid selg ja tervis on isiklik teema, millega on läbi aastate kaasnenud palju erinevaid tundeid. See blogi on minu jaoks eneseületus ja enesetreening.

Hirm edu ees kujtab endast kartust elada oma potensiaalile või võimetele vastavalt. Teame vast isegi mõnda andekat inimest, kes oma andeid ei teosta. Hirm edu ees on alateadvuslik foobia, tavaliselt inimene ise ei saagi aru/ ei teadvusta, et tal see on.

Inimesel on mugav olla omale tutavas keskkonnas, kuid saavutused ja edu toovad kaasa muutused elus.  Muutustega  kaasnevaid uued kohustused (senise vabaduse kaotus), võibolla ka tuntus (anonüümsuse kaotus). Senised suhted lähedastega muutuvad: sõbrad , pere, sugulased, kolleegid võivad sinusse teisiti suhtuma hakata. Kaob senine kindlus ja sabiilsus.Edu kaasab vastutust, lisaks tuleb edu hoida.

Hirm edu ees on lähedalt seotud hirmuga ebaõnnestuda. Algul selle kohta lugedes tundus imelik karta edu, mida ju kõik inimesed taga ajavad. Kuid kuu aega tagasi kuuldud mõttevahetus sel teemal on hakanud mu peas oma elu elama. Olen hakanud märkama enda mõttemustrites mõningast sarnasust seoses õnnestumise hirmuga. Just seda blogi alustades olen olnud võitluses isesendaga. Sisemine soov, ideed teostuseks, perspektiivne mõtlemine ja huvi asja vastu on, kuid teostamine on raske. Mitte otseselt, mul on kõik vahendid ja võimalused olemas, et olla füüsiliselt terve ja kirjutada blogi. Raske on sisemine võitlus. Olen täpselt seal kahe seina vahel. Ühelt poolt hakkan oma eduhirmu ületama ja ei soovi vanaviisi enam jätkata; teisalt aga kardan muutustega kaasnevat teadmatust. Kui vaadata  mu esimest postituse teemat: miks mitte alustada, siis hirmuga edu ees on seotud postituse teemavalik ja otseselt selle punktid 3, 4, 10 ja 11 https://konksselg.wordpress.com/2015/08/20/12-pohjust-mis-segavad-seljatreenimisega-alustamist/ .

Edufoobia vastu aitab oma hirmu tunnistamine ja arusaamine, kuidas see elu mõjutab; sellest kirjutamine, oma mitte edu soosivate mõttemustrite ja  vaatekohtade teadvustamine. Positiivne visualiseerimine nii, et edu seonduks heaoluga, rahuloluga saavutatust. Nii et lisaks oma füüsilise tervise parandamisele on see blogi ka vahend minu võitluses hirmuga olla edukas.

Lähemat saab lugeda eduhirmust näiteks

http://www.fearof.net/fear-of-success-phobia-achievemephobia/

https://en.wikipedia.org/wiki/Jonah_complex

Single Post Navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: