Konks Selg

Minust

Kallis lugeja!

Selles blogis kirjutan selja tervisest, skolioosisest ja selja tervise hoidmisest. See blogi on loodud mulle enesemotiveerimiseks, aitamaks hoida järge treenides oma kõverat selga (hellitavalt: konksus selga). Olen lapseeast saati olnud kõvera seljaga ja nüüdseks juba kolmekümnendates aastates. Mulle on määratud 40 % töövõimetust ehk füüsilist tööd ma ei jõua teha sama palju kui terve inimene, vaimset aga küll. Ma olen aeg-ajalt treeninud oma seljalihaseid, kuid püsivaid tervist ja selga toetavaid harjumusi mul pole tekkinud. Selg on suur osa inimesest ja kui seljas on valu, siis enam muuga eriti tegeleda  ei saa ega taha.

Inimene on kõikjal oma saatusega silmitsi ja sunnitud otsustama, kas kujundada kannatus saavutuseks.  Mind on alati huvitanud, inspireerinud sotsiaalne oskus luua nö oma nõrkustest (näiteks kõver selg) hoopis tugevused. Püüan oma bloggis samm-sammult proovida ja näidata kuidas ja mis moodi on võimalik (arvestades seda, et käin tööl ja mul on pere) leida aega ja võimalusi (odavaid) parandamaks oma füüsilist olukorda. Minu suur küsimus on: kas selga on võimalik sirgeks saada ka kiire igapäevaelu kõrvalt? Kuidas leida aega, vahendeid ja saada üle valu faktorist, mis kõik algajat häirivad ja nõrgestavad motivatsiooni alustada. Selles blogis jagan oma kogemusi erinevate treeningute,tehnikate, teaduskirjanduse, enese motiveerimise ja taastusravikogemuste kohta.

Blogi Konks Selg on loodud pikajajlise perspektiiviga. Kui olen oma kogemustest selja tervise parandamisel õppinud uut, saavutanud kindla taseme (näiteks minu skolioosis enam ei süvene või isegi paraneb), soovin olla kogemusnõustaja oma kogukonnas jagades infot ja teadmisi sellest, milliseid kogukonnas olevaid võimalusi kasutdes saab selja tervist hoida või parandada. Soovin luua õppevahendeid näitlikustamaks/ selgitamaks kõigile skolioosise arengut ja mõju tervisele.

Ootan lugema ja dialoogi astuma kõiki soovijaid, kel on kogemusi selja tervisega.

Head lugemist !

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: